چه ضمانت هایی بر عهده قالیشویی - قالیشویی مهباف

ما در قالیشویی مهباف،در هر چند صد سفارش،یکی دو مشتری داریم که دچار سوء تفاهم از کیفیت کار ما می شوند.

در این مقاله قصد داریم برخی از مواردی که ممکن است باعث سوء تفاهم و یا درک نادرست برخی از مشتریان شود بپردازیم:

دستگاه های مدرن و شستشو ای که در قالیشویی مهباف برای انواع فرش به کار می رود،قابلیت ایجاد هیچ گونه آسیبی را در آن امکان پذیر نمی کند (به شرط سلامت کامل فرش)

به قول مدیریت مجموعه: اگر فرش سالم باشد و پوسیدگی نداشته باشد،حتی اگر به کامیون ببندند و آن را بکشند،پاره نخواهد شد ولی اگر فرش کوچکترین پوسیدگی نهانی داشته باشد،با اولین فرچه ای که هنگام شستشو به فرش می خورد،آن قسمت پوسیدگی نمایان خواهد شد.

پس بدانید و آگاه باشید که ممکن است فرش های شما هم دچار پوسیدگی های نهان و یا نمایان باشد،که اگر اینطور باشد به احتمال زیاد هنگام شستشو نمایان تر خواهد شد.

چه ضمانت هایی بر عهده قالیشویی - قالیشویی مهباف

1. مسئولیت آسیب ناشی از پوسیدگی فرش های پوسیده هنگام شستشو با قالی شویی نمی باشد.

خیلی از پوسیدگی ها ظاهری آشکار و نمایان ندارد و به دلایل مختلفی در گذر زمان ممکن است دچار پوسیدگی شده باشند و در هنگام شستشو مشخص شود.

از مهمترین دلایل پوسیدگی انواع فرش،رطوبت می باشد . برخی مواقع ممکن است سال ها پیش آبی روی فرش ریخته و سریعا آن را خشک نکردیم و باعث شل شدن و پوسیدگی بافت آن فرش گشته، و یا ممکن است قسمتی از فرش که در معرض پا خور زیادی بوده و به مرور زمان آن قسمت پوسیده شود، و یا لوله آبی ترکیده و قسمتی از فرش در آب رفته، و یا دلایل بی شمار دیگری مثل نم پای گلدان نیز وجود دارد که باعث پوسیدگی انواع فرش ها می شود که پس از شستشو به سادگی پوسیدگی فرش آشکار خواهد شد.

همچنین بخوانید….

چه موارد و ضمانت هایی بر عهده قالیشویی نیست؟ (قسمت دوم)

از موارد دیگری که مسئولیت آن بر عهده قالیشویی نمی باشد، سرنخ می باشد….

2. از موارد دیگری که مسئولیت آن بر عهده قالی شویی نیست رگه دار بودن فرش(دستبافت)می باشد:

در فرش های دستبافت گاهی اوقات با مسئله رگه مواجه می شویم که مفهوم آن در ذیل توضیح خواهیم داد:

رگه یعنی اختلاف تناژ رنگی قسمتی از فرش با سایرقسمت ها(در راستای موازی با عرض فرش).

رگه چطور ایجاد می شود؟

بافنده در هنگام بافت فرش، وقتی یک رنگ نخ فرش را تمام می کند و رنگ نخی مشابه آن جایگزین می کند،فرش رگه دار می شود و دچار اختلاف تناژ رنگی می شود که برخی از فروشنده ها این اختلاف رنگی را مجدد رنگ می کنند که قالی یکدست نشان بدهد که بتواند آن فرش را بفروشند و این رنگ پس از شستشو پاک خواهد شد و رگه ی فرش ظاهر می شود و مشتری فکر می کند که قالی شویی مقصر است که قسمتی از رنگ فرشش متفاوت شده که این موضوع سوء تفاهمی بیش نیست و این رگه در هنگام بافت فرش در فرش به وجود آمده و حال پس از شستشو نمایان شده است.

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *