چه ضمانت هایی بر عهده قالیشویی - قالیشویی مهباف

3. از موارد دیگری که مسئولیت آن بر عهده قالیشویی نمی باشد، سرنخ (در فرش های دستبافت)می باشد:

سرنخ نقاط سفید رنگی است که برخی مواقع پس از شستشو نمایان می شود و مشتری تصور می کند که قالیشویی این نقاط سفید رنگ را در فرش دستبافتش کاشته است.

در صورتی که سرنخ ها همان پود های فرش در هنگام بافت است که بر روی فرش رها شده و عموما فروشنده ها موظف هستند که فرش را قبل از فروش سرنخ گیری کنند و بفروشند اما برخی که سرنخ گیری نشده فرش را می فروشند و روی سرنخ ها را رنگ می کنند،پس از شستشو سرنخ ها نمایان می شود و مشتری را دچار سوء تفاهم می کند. مشتری عزیز نمی داند که این نقاط سفید همان سرنخ های جزو ذات اصلی فرش خودش می باشد.

برخی مواقع سرنخ ها به خاطر طول عمر فرش نمایان می شود یعنی فرش به خاطر پاخور زیاد که نازک شد،ارتفاع پرزهای فرش کاهش یافت، سرو کله سرنخ ها بیرون می آید.

در این موارد مشتری به اپراتور های ما می گوید که پس چرا در شستشوهای سابق فرشم این نقاط سفید نبود و الان هست ؟که در این موارد مشتری عزیز بهتر است آگاه باشد که چون فرش به مرور نازک تر شده باعث نمایان تر شدن سرنخ های فرشش گشته که البته تمام مشتریان می توانند با پرداخت هزینه جداگانه به قالیشویی مهباف،سرنخ های فرششان را تخلیه کنند.

چه ضمانت هایی بر عهده قالیشویی - قالیشویی مهباف

4. از موارد دیگری که مسئولیت آن در اعلاشویی با قالیشویی نمی باشد،لکه برداری لکه های خاص و رنگ دانه دار می باشد:

در اعلاشویی مهباف بیش از 90 درصد احتمال پاک شدن کلیه لکه ها وجود دارد و اما گاهی اوقات و برخی از لکه ها با شستشو پاک نمی شود و نیاز به لکه برداری جداگانه می باشد.

لکه هایی که رنگ دانه دارند مثل لاک،لوازم آرایشی و یا …. و برخی لکه های کهنه و قدیمی روغن و موارد بسیار گوناگون دیگر.

مسئولیت پاک شدن لکه های خاص، مثل فوق به عهده قالیشویی نمی باشد و در این صورت مشتری عزیز می تواند در خواست ثبت سفارش لکه برداری در واحد رنگرزی مهباف با پرداخت هزینه ای جداگانه از شستشوی فرش خود داشته باشد.

همچنین بخوانید….

چه موارد و ضمانت هایی بر عهده قالیشویی نیست؟ (قسمت اول)

ما در قالیشویی مهباف،در هر چند صد سفارش،یکی دو مشتری داریم که دچار سوء تفاهم از کیفیت کار ما می شوند….

5. از موارد دیگری که مسئولیت آن با قالیشویی نمی باشد ،کجی برخی از فرش های دستبافت می باشد:

به دلایل گوناگون من جمله هنگام بافت و پس از بافت، برخی از فرش های دستبافت دچارکجی می شوند(که البته ایراد فرش به حساب نمی آید)که قبل از فروش و در هنگام سرویس فرش نیاز هست که فرش ها دارکشی بشوند که کاملا صاف و گونیا شوند.

در برخی مواقع که فرش آب می خورد و خیس می شود، به حالت قبل(کج) خود باز می گردد و اثر دارکشی که قبل شده خنثی و یا کمتر می شود.

که در این موارد قالی شویی مسئولیتی در قبال کج بودن ذات فرش نخواهد داشت چرا که این کجی ارتباطی به شستشوی فرش ندارد بلکه صرفا به خاطر مرور زمان و خیس شدن آن ،اثر مواد دارکشی فرش ممکن است کمتر شود.

چه ضمانت هایی بر عهده قالیشویی - قالیشویی مهباف

البته مشتری عزیز می تواند با درخواست جداگانه و پرداخت هزینه درخواست دارکشی فرش خود را ثبت نماید.

که البته امکانات و سالن دارکشی در اکثر قالیشویی های متفرقه وجود ندارد اما می توانید از این خدمات در قالیشویی مهباف بهرمنده گردین.

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *