جلوگیری از سرخوردن فرش - قالیشویی مهباف

سر خوردن انواع فرش ها یکی از معضلات رایج بین عموم مردم است که هم باعث کج شدن فرش وهم باعث نامنظم نشان دادن دکوراسیون ها می شود و هم گاهی اوقات ممکنه که فردی که بر روی فرش در حال سر خوردن راه می رود، به زمین بخورد و ضربه ببیند و سلامت فرد را (خصوصا کهنسالان) به خطر بیندازد.

عواملی که مسبب لیز خوردن فرش می شوند:

1)نوع متریال فرش

عموما فرش های از جنس ابریشم، بیشتر از سایر متریال ها ،روی سطوح مختلف سر می خورند.

2)سایز فرش

عموما فرش های کوچکتر از سایز 6متر بیشتر از فرش های قواره بزرگ احتمال سر خوردن دارند .

3)ضخامت و وزن فرش

هرچه ضخامت و سنگینی (وزن)فرش بیشتر باشد احتمال سر خوردن آن فرش کمتر خواهد بود.

4)متریال کف و یا سطح زیر فرش:

طبیعتا هرچه جنس سطح زمین لیز تر باشد،احتمال سر خوردن انواع فرش بیشتر می شود و قاعدتا اگر فرش روی موکت پهن باشد، سر نخواهد خورد و درصد احتمال سر خوردن فرش بر روی سرامیک،سنگ،پارکت خیلی بیشتر است.

جلوگیری از سرخوردن فرش - قالیشویی مهباف

 راهکارهای سنتی جلوگیری از سر خوردن انواع فرش:

1)قدیمی ترین راهکار ها برای جلوگیری از سر خوردن فرش ها قرار دادن جسم های سنگین تر از وزن خود فرش بر روی آن بود(پایه های مبل و یا میز و یا…)را روی فرش قرار می دادند که این راهکار آسیب هایی نیز به فرش وارد می کرد.

2)در گذشته فرش روی فرش نیز بسیار زیاد دیده میشد که در واقع فرش زیرین همانند ترمز فرش برای فرش رویی عمل می کرد.

3)استفاده از ترمز فرش های پلاستیکی و یا چسب دارکه اخیرا مشتریان عزیز قالیشویی مهباف،با هر ثبت سفارش قالیشویی،از این ترمز فرش ها به صورت رایگان (هنگام تحویل فرش)هدیه می گیرند.

حال در این مقاله قصد داریم ترفند بسیار ساده برای جلوگیری از سر خوردن فرش راه به شما عزیزان آموز بدهیم.البته می توانید فیلم این ترفند ها را در پیچ اینستاگرام مهباف به آدرس mahbaf_ghalishoei مشاهده کنید.

همچنین بخوانید….

حواست به خواب فرشت هست؟

جهت الیاف فرش که آن را خواب فرش می گویند همیشه تاثیر بسیار زیادی در بهتر دیده شدن طرح ،رنگ و نقش ظاهری فرش دارد….

1)اگر سطح کف فضایی که قرار است فرش روی آن پهن گردد،سنگ،سرامیک و یا پارکت باشد می توانید زیر فرش و روی کف سطح سلفون(مشمباهای روی ظرف های غذا)بزنید که کف سطح کمی بچسبد و فرش را روی آن انداخته و کمی با پا روی آن قدم بزنید یا بکوبید که کاملا به سطح زمین بچسبد و خواهید دید که این سلفون روی زمین همانند ترمز فرش عمل می کند و دیگر شاهد سر خوردن فرشتان روی آن سطح نخواهید بود.

این ترفند یکی از جدیدترین روش های جلوگیری از لیز خوردن انواع فرش می باشد و بسیارکاربردی،ساده، در دسترس و بدون هزینه می باشد.

2)روش دوم که بسیار جدید و راحت می باشد وکلیپ آن در اینستاگرام قالی شویی مهباف بیش از ده ها هزار نفر در کمتر از دو هفته بازدید داشته و مورد استقبال همه عموم مردم قرار گرفت .این ترفند بسیار ساده و سریع می باشد.

برای جلو گیری از سر خوردن فرش بر روی هر نوع سطحی می توانید چندین کش پلاستیکی ماست(کش پول)را روی سطح زیر فرش به صورت پراکنده و رندم بندازین و خواهید دید که وقتی فرش بر روی این کش ها قرار می گیرد به هیج وجه لیز نمیخورد و کش های پلاستیکی همچون ترمز فرش عمل خواهد کرد.

البته که این روش شاید برای فرش های بسیار نازک مثل گلیم و یا فرش ها تمام ابریشم مناسب نباشه،چرا که ممکن است کش ها از روی فرش به صورت برجستگی جلوه نماید و ظاهر خوبی به فرش ندهد.

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *