شستشوی فرش در منزل در گذشته بسیار رایج بوده ولی در زندگی های امروزی به دلایلی که در این مقاله اشاره کردیم ،امری غیر منطقی و پر ریسک و به نحوی غیر ممکن می باشد.

از این رو قالی شویی های زیادی در سطح هر شهر ایجاد شده اما نکته حائز اهمیت این می باشد که حتما در انتخاب قالی شویی بسیار دقت و تحقیق کنید که فرشتون (که جز کالاهای گران بها می باشد)دچار خسارت و آسیب نشود.

و پرسنل آن قالی شویی از مهارت و تخصص کافی برخوردارباشند همچنین دستگاه های مدرن پروسه قالی شویی را داشته باشند.

چرا نباید فرش ها را در منزل شست ؟

1. اصراف آب شهری و هزینه گزاف حاصل از آن :

درقالی شویی مهباف با بهره گیری از آب چاه (کر) تصفیه آب خدمات شستشوی فرش انجام می گردد.

و به هیچ عنوان از آب شهری برای شستشوی فرش ها استفاده نمی شود و پروسه شستشو در قالیشویی مهباف هیچ آسیبی به محیط زیست و منابع آبی وارد نمی کند.

همچنین بخوانید….

بهترین زمان برای شستشوی انواع فرش

خیلی از اوقات مشتریان قالی شویی مهباف از ما این سوال را می پرسند که فرشمو چندوقت یک بار بشورم تا خراب نشود و یا این که فرش دستبافت رو بشورن می ترسند…

2. عدم وجود دستگاه های خاک گیری پر قدرت در منازل :

اگر فرش قبل از شستشو،خاک گیری نشود،خاک باقی مانده در عمق فرش با خیس شدن فرش ،گل می شود و به مرور زمان این خاک و گل مثل سمباده در فرش عمل کرده و باعث پوسیدگی زود هنگام فرشتان می گردد.

اما در قالیشویی های مدرن و تخصصی دستگاه های خالک گیری غول پیکری(بزرگ تر از سایز یک اتاق) وجود دارد که فرش را قبل شستشو خاک گیری می کنند که این امکان و این دستگاه ها در منزل وجود ندارد.

3. عدم وجود دستگاه آب گیری در منازل و زیان های حاصل از آن به فرش :

فرش بعد از شستشو و خیس شدن بسیار سنگین وزن شده و حمل و حرکت دادن به سختی میسر می شود . اگر بعد از شستشو آب گیری فرش به صورت کامل انجام نشود ،آب باقی مانده در فرش باعث زردی فرش و ریشه می شود .

اگر بعد از شستشو آب گیری فرش به صورت کامل انجام نشود ، زمان بیشتری باید در معرض آفتاب قرار گیرد تا خشک شود و همین عامل باعث پوسیدگی و رنگ رفتگی فرش خواهد شد.

آب گیری با دستگاه های لوله ای در قالی شویی مهباف باعث عدم ایجاد چروک در فرش می شود که این امر در منزل میسر نخواهد بود. اگرآاب گیری فرش به صورت کامل انجام نشود ،فرش بعد از خشک شدن بوی نامطبوعی خواهد داشت .

4. برای جلوگیری از رنگ داونندگی در فرش های دستبافت:

کلیه فرش های دستبافت بر اساس نوع بافت ، متریال و نوع رنگ بسته بندی شده و با مواد مخصوص و ترکیبی شستشو می شود و آب گیری آن ها باید با مهارت ویژه صورت بگیرد تا دچار رنگ دوانندگی نگردد. اما اگر در منزل به روش های معمولی سنتی (تاپدو پارو)شسته شود،احتمالا رنگ ها در هم تنیده شده و فرش شفافیت خود را از دست می دهد.

5. اتلاف وقت ،توان جسمانی و…هزینه های حاصل از آنها

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *