خیلی از اوقات مشتریان قالی شویی مهباف از ما این سوال را می پرسند که فرشمو چندوقت یک بار بشورم تا خراب نشود و یا این که فرش دستبافت رو بشورن می ترسن :چرا که این باور غلط بین مردم رایجه که اگر فرش دستبافت شسته بشه خراب می شه یا از ارزشش کم می شود .

در این مقاله قصد داریم صادقانه جواب سوالات این چنینی رو پاسخ دهیم .

زمان دوره ای شستشو بسته به نوع هر فرش متفاوت می باشد.

بهترین زمان برای شستشوی انواع فرش - قالیشویی مهبافت

اگر فرشتون ماشینی می باشد:

قالیشویی مهباف برای شستشوی دوره ای فرش ها ی ماشینی سالی یک بار راپیشنهاد می دهد.

شستشوی هر ساله برای فرش ماشینی مناسب می باشدچرا که به دلیل نوع موادی که در این نوع از فرش ها به کار رفته و الکتریسیته ساکنی که دارن جذب دوده و کثیفی بیشتری به نسبت فرش های دستبافت دارند و نیاز هست که هرساله شسته شوند تا دچار چرک مرد شدن نشوند .

متریال مصرفی در فرش های ماشینی به نوعی می باشد که اگر کثیفی یا دوده مدت زمان زیادی درونش باقی بماند،به سرعت چرک مرد خواهند شد و پس از شستشو شفافیت وتمیزی که انتظار می رود را نخواهیم داشت و دیگه کاری جز تعویض فرش ها نمی شود کرد.

همانند پرده ی سفید حریری که اگر مرتب شسته نشود باعث چرک مردی و عدم شفافیت آن می شود و به مرور زمان حتی در موقع تمیز بودن آن کدر به نظر خواهد رسید.

در ضمن چون فرش های ماشینی از مواد پتروشیمی تولید می شوند دچار پوسیدگی نخواهند شد پس نگران پوسیدگی فرشتون برای شستشو نباشید.

و هر ساله قبل از اینکه کثیفی به خورد متریال فرش برود برای شستشو آن اقدام کنید.

همچنین بخوانید….

دارکشی

تاحالا کلمه دارکشی و شنیدین؟ چرا دارکشی در فرش انجام میشه؟ و با چه وسیله هایی؟یکی از دلایلی که فرش ها رو نامرتب نشان میده کجی و….

 

اگر فرشتون دستبافت می باشد :

قالی شویی مهباف برای شستشوی دوره ای فرش های دستبافت هر 3 تا 6 سال را پیشنهاد می دهد .

شستشوی سالانه برای دستبافت به ضرر فرش می باشد و تنها در هنگام ضرورت پیشنهاد می شود.

همچنین شستشوی دیر هنگام نیز باعث آسیب به فرش می شود که مفصل در ذیل توضیح خواهیم داد.

متاسفانه این باور غلط بسیار رایجه که اگر فرش دستبافت رو بشورید خراب می شود و مشتریانی رو دیدیم که برخی اوقات تا 40 سال فرشو نشسته بودن به دلیل وجود این باور غلط فرششون پوسیده شده بود.

بهترین زمان برای شستشوی انواع فرش - قالیشویی مهبافت

چرا که اگر فرش دستبافت خیلی دیر شسته شود،تمام گرد و غبار های انباشته در عمق فرش (طی سالیان )به مرور زمان همانند سمباده عمل می کند و باعث پوسیدگی زود هنگام همان فرش می شود و البته اگر قالیشویی مورد اعتماد شما ،قالی شویی کم مهارت و کم تجربه باشد،هنگام شستشوی غیر اصولی و غیر تخصصی نیز احتمال آسیب به فرشتون وجود دارد.

پس در انتخاب قالی شویی معتبر برای فرش های دستبافت ارزشمند خود بسیار دقت کنید.

حال ،زمان های پیشنهادی برای شستشوی فرش های ماشینی و دستبافت صرفا در شرایط نرمال و عموم مردم گفته و پیشنهاد داده شد.

اگر بچه کودک دارین و یا به طور مثال در منطقه ی پر دوده زندگی می کنید و یا پا خور فرشتون کم و یا زیاد تر از نرمال می باشد،این زمان های پیشنهادی نیز قطعا کم ترو یا زیاد تر (بنا به شرایط زندگی شما)خواهندشد.

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *