اندازه ریشه فرش چقدر باشد؟

اگر شما هم جز اون دسته از افراد هستید که فکرمی کنید،هر چه ریشه فرشتون بلندتر باشه فرشتون بهتر یا نفیس تره ؟ اشتباه می کنید !

چون هر چه ریشه ها بلند تر باشن ،بر اثر پا خور و رفت و آمد ، احتمال (نا منظم شدن ، به هم گره خوردن ،کشیده شدن ، کثیف شدن و…)افزایش می یابد که این عوامل باعث پوسیدگی زود هنگام می شود.

و نا خود آگاه تمایل به منظم کردن ، تا کردن به زیر فرش ، چسب زدن و … افزایش پیدا می کند . این عملیات به شدت آسیب زنندس که در پست های اینستا و سایر مقالات سایت مفصل توضیح داده ایم .

(جالبه که بدونید فرش ها برای صا درات حتما باید ریشه هاشون کوتاه باشد تا به فروش برسند.)

اندازه ریشه فرش - قالیشویی مهباف

مناسب ترین سایز ریشه فرش چقدر است ؟

در فرش های ماشینی سایز ریشه هیچ وقت مورد بحث قرار نمی گیرد. چرا که ریشه های فرش های ماشینی عضوی جداگانه از فرش هستن و جز ذات اصلی فرش به حساب نمی آیند. و حتی موقع ترمیم و یا نوسازی آنها انتخاب سایزشان دست کسی نیست .چون ریشه های فرش های ماشینی به صورت نوار های از پیش آماده شده وجود دارند که به فرش ها دوخته و نصب می شوند.

همچنین بخوانید….

روش های رایج غلط و آسیب زا در نگهداری ریشه های فرش

یکی از روش های رایج ولی اشتباه زدن نوار چسب های پهن به ریشه ها می باشد به ریشه های فرشتون چسب نزنید. چرا که خود مواد شیمیایی موجود در چسب باعث….

خیلی از اوقات مشتریانی که به قصد خرید یا فروش فرش دستبافت به مجموعه مهباف مراجعه می کنند ، این باور غلط را دارند و میپندارند که هر چه ریشه فرش در هنگام خرید بلند تر باشد، بهتر است.

اما در واقع اینطور نیست چرا که هر چه ریشه بلند تر باشد، همانطور که در فوق توضیح داده شد،باعث زود تر خراب شدن ریشه فرش می شود.

حتی برخی فکر می کنند که اگر ریشه بلند نباشد در مرغوبیت و ارزش اون فرش تاثیر منفی می گذارد.(این باور تنها در صورتی می تواند درست باشد که ریشه به قدری کوتاه باشد (کمتر از 3 سانتی متر) که نزدیک بافت فرش شده باشد و کمی دچار پوسیدگی شده باشد.چرا که اگر ریشه فرش بسیار کوتاه و پوسیده باشد ، ممکن است باعث ریزش بافت اصلی خود فرش شود و فرش دچار آسیب و خسارت گردد.)

اندازه ریشه فرش - قالیشویی مهباف

گروه صادراتی مهباف موقع فروش فرش هایشان به سراسر دنیا ،حتما همه ریشه ها رو تا حدی کوتاه می کنند(سر صافی ریشه) چراکه فروشنده های خارج از کشور این باور غلط رایج مردم ایران زمین را ندارند و به خوبی می دانند که ریشه خیلی بلند به صلاح فرش دستبافت نیست وهمچنین اگر ریشه های فرش های صادراتی خیلی بلند باشد تاثیر منفی در میزان فروش آنها دارد.

پس نتیجه میگیریم که اندازه ریشه فرش نباید به حدی باشد که خیلی نزدیک بافت اصلی فرش باشد و نه به اندازه ای بلند باشد باعث افزایش احتمال (نامرتبی،گره خوردن، پا گیر شدن و… )زودتر پوسیدن آن گردد.

پس اندازه ای حدود 5 سانتی متر عموما سایز مناسبی برای اکثر فرش ها می باشد.

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *