واحد رنگرزی در قالیشویی یکی از تخصصی ترین و مهم ترین ترین واحدها درهر قالیشویی است که عموما دراکثر قالیشویی ها این واحد وجود ندارد چرا که این کار بسیار تخصصی،فکری و نیاز به نیروی استادکارو با تجربه دارد و هزینه این بخش برای هر مجموعه بسیار بالاست.

قالیشویی مهباف دارای این واحد تخصصی می باشد پس شما می توانید با خیال راحت فرش های دستبافت خود را به مجموعه مهباف بسپارید چرا که مطمئنید رنگ های فرشتون هیچ آسیبی نخواهد دید.

رنگرزی فرش - قالیشویی مهباف

حال دراین مقاله سعی بر آن داریم اموری که در این واحد رنگرزی انجام می شود را خدمتتان ارائه بدهیم:

لیست خدمات واحد رنگرزی قالی شویی مهباف:

  1. تنظیم، تغییر و اصلاح رنگ کلیه فرش های دستبافت
  2. ترمیم رنگ دادگی و رنگ پخش شدگی انواع فرش های دستبافت
  3. از بین بردن عموم لکه های مقاوم فرش های دستبافت(لکه برداری)
  4. اصلاح رنگ زردی ناشی از شستشو ی غیر اصولی فرش های کرم دستبافت
  5. تغییر رنگ برخی از قسمت های هر فرش بنا به درخواست و سلیقه مشتری

همچنین بخوانید….

بهترین زمان برای شستشوی انواع فرش

خیلی از اوقات مشتریان قالی شویی مهباف از ما این سوال را می پرسند که فرشمو چندوقت یک بار بشورم تا خراب نشود و یا این که فرش دستبافت رو بشورن می ترسن….

رنگ دادن فرش های دستبافت ارتباط مستقیمی با نفیس بودن یا نبودن آن ها ندارد.

چرا که فرش های تمام ابریشم هم که جزء نفیس ترین و گران بهاترین نوع دستبافت ها هستند احتمال رنگ دادگی آن ها هم وجود دارد همچنین فرش های معروف نفیس تبریز نیز به کرارات به خاطر رنگ دادگی و ترمیم این آسیب به قالیشویی مهباف آورده می شود که نشان دهنده این امر است که مرغوبیت یک فرش ارتباطی با رنگ دادگی آن ها ندارند.

تنها فرش هایی دچار این آسیب نخواهند شد که رنگرزی آن ها به صورت گیاهی (طبیعی) بوده باشد(چرا که رنگرزی گیاهی الیاف فرش بسیار گران می باشد)

رنگرزی فرش - قالیشویی مهباف

 اما اکثرا فرش های ابریشمی و یا تبریز و عموم فرش های سایر استان ها که رنگرزی شیمیایی دارند احتمال رنگ پخش شدگی آن ها وجود دارد.

شستشوی کلیه فرش های دستبافت ،مخصوصا تبریز و ابریشم انتخاب قالیشویی مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر فرشتون را در منزل شستشو کنید و یا به قالیشویی کم مهارت بسپارید رنگ های فرش تغییر میکند یا در هم میرود (که اصطلاحا می گویند رنگ قاطی کرده )و یا اگر فرش کرم رنگ باشد به دلیل عدم آبگیری و شستشوی مناسب زرد می شود.

دلیل دیگه ای که باعث پخش شدن رنگ میشه لکه هایی هستن که رو فرش ایجاد شده و برای پاک کردن از دستمال خیس استفاده میکنند که محکم روی فرش میکشند و باعث میشه اون قسمت رنگش از بین برود.( اما اگر مایعات و … روی فرش ریخته شد سعی کنید خیلی زود با استفاده از یک قاشق، مایعی که روی فرش ریخته جمع کنید و بعد با استفاده از یک حوله (رنگی نباشد که رنگ پس بدهد)که جذب بالایی دارد روی قسمت خیس شده به صورت ضربه ای آب را بردارید و بعد به قالیشویی بسپارید تا از خسارت وارد شده به فرش جلوگیری کنید)
برای مشاهده ی نمونه کار های قبل و بعد رنگرزی مهباف به قسمت استوری های هایلایت پیج اینستاگرام مهباف(mahbaf_carpetیاmahbaf_carpet1)مراجعه نمایید.

رنگرزی فرش - قالیشویی مهباف

سوالات متداول:

قیمت رنگبرداری فرش چگونه محاسبه می شود؟

رنگرزی فرش دستبافت یکی از لاین های بسیار تخصصی است که در قالیشویی مهباف وجود دارد.

قیمت دهی رنگرزی هر فرش قبل از مشاهده ی آن امکان پذیر نمی باشد.

چراکه مشخص شدن قیمت رنگرزی هر فرش بسته به میزان وسعت لکه یا رنگ دادگی و همچنین میزان زمان و هزینه ی صرف شده ی برای ترمیم آن فرش ،متفاوت می باشد.

برای تعیین قیمت حدودی رنگرزی فرش شما می توانید عکس واضح فرش خود را از طرق ارتباطی مهباف برای ما ارسال کنید تا قیمت حدودی را به شما اطلاع دهیم پس از اتمام کار و محاسبه ی زمان صرف شده برای ترمیم فرش شما قیمت دقیق آن در فاکتور شما لحاظ می شود.

قیمت ها در واحد رنگرزی در همه مجموعه ها به صورت توافقی است و نرخ مشخصی در هیچ قالیشویی در ایران ندارند.

رنگ دادگی فرش چگونه رخ میدهد؟

عوامل بسیار مختلفی من جمله ترکیدگی لوله آب ،شستشو در منزل،سپردن فرش به قالیشویی های کم مهارت ،پاک کردن خانگی لکه های فرش و…باعث رنگ دادگی یا رنگ قاطی کردن فرش ها می شود البته که این اتفاق در فرش هایی با رنگرزی گیاهی که ارزش و بهای اون فرش ها بسیار بالا است رخ نمی دهد.

این اتفاق صرفا برای فرش های دستبافت رخ می دهد و در فرش های ماشینی به دلیل جنس متریال آن به هیچ عنوان رنگ نخواهد داد.

اگر فرش دستباف رنگ داد چکار کنم؟

بر طبق تجربه مشتریانی که با ما تماس می گیرند خیلی وقت ها پیش میاد که سفر بودند لوله ی آب ترکیده و فرش ها غرق در آب شده اند و مشتری متوجه ترکیب رنگ فرش ها شده (وقتی که لوله ای ترکید قطعا کاری از دست ما ساخته نیست و تنها اقدامی که میتوان انجام داد از پیشرفت پخش شدگی رنگ فرش جلوگیری کرد)

به این صورت که فرش را قبل از خشک شدن به قالیشویی معتبری که دارای واحد رنگرزی می باشد بسپارید.زیرا اگر فرش رنگ پخش شده ،خشک شود مراحل ترمیم رنگ آن بسیار زمان بر تر و پر هزینه تر خواهد شد.

پس سریعا فرش را به قالیشویی برسانید تا دچار خسارت کمتری شوید.

(پیشگیری بهتر از درمان است پس به هیچ عنوان فرش دستبافت را در منزل نشورید و اگه این اتفاق افتاد آن را در ساعات اولیه به قالیشویی بسپارید.)

راه حل لکه برداری و رنگرزی در منزل به چه صورت است؟

 فرایند رنگبرداری و هر آنچه که در واحد رنگرزی انجام میشود فرایند هایی نیستند که بشه به صورت شفاهی و تلفنی به مشتریان توضیح داد که لک روی فرش را چگونه پاک میکنیم چون این کار نیاز به تخصص بالا و علم دانش شیمی دارد که اگر تجربه و توانایی شناخت جنس فرش را نداشته باشند نمیتوانند رنگبرداری درستی انجام بدهند(میزان غلظت و ترکیب مواد رنگ برداری بسته به نوع هر فرش متفاوت می باشد)

رنگبرداری فرش با دستگاه انجام می شود یا با دست؟

کل مراحل رنگبرداری فرش با استفاده از دست و موادی که مخصوص این کار است انجام می شود و با هیچ دستگاهی نمی توان رنگی که روی فرش پخش شده را از بین برد و حاصل علم شیمی و فکری و تجربه است .

لکه ی چای و اب انار و... روی فرشم ریخته چجوری می توانم این لکه را پاک کنم؟

یک سری راه حل ها برای پاک شدن این لکه ها در فضای مجازی هست که ما آن ها را پیشنهاد نمیکنیم چرا که جنس و کیفیت هر فرش دستبافت با فرش دیگه متفاوت خواهد بود و اصول کلی در مقاله های پخش شده در فضای مجازی، نمی تواند برای همه ی فرش ها کاربرد داشته باشد پس پیشنهاد میکنیم از اون راه حل ها استفاده نکنید چرا که احتمال آسیب دیدن و بدتر شدن فرش از شرایط فعلی افزایش پیدا میکند

ساده ترین راه اینه که شما با یک محلول آب و ریکای رقیق و یک دستمال سفید رنگ لک را پاک کنید ،دستمال را به محلول آغشته کنید و به صورت ضربه ای به آن لک بزنید و بعد با یک دستمال نمدار سعی کنید به صورت ضربه ای مواد شوینده را از روی فرش برداریم اگر به این صورت پاک شد که موفق شده ایم و اگر هم پاک نشد ،پیشنهاد نمی شود که به فرش فشار بیشتری وارد کنیم و بهتر است در اسرع زمان فرش را به قالیشویی که دارای واحد رنگرزی می باشد بسپاریم(زمان بسیار حائز اهمیت می باشد)

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *