لکه برداری - قالیشویی مهباف

یکی از دقدقه های عموم برای حفظ و نگهداری کالاهای ارزشمند هر منزلی ( مثل فرش ) تمیز نگه داشتن آن می باشد.

اما از ان جایی که نمی توان جلوی بروز اتفاقات را گرفت ، لک شدن فرش یکی از رایج ترین اتفاقات در آسیب دیدن هر فرشی به شمار می اید .

جلوی لک شدن فرش را نمی توان گرفت ، اما می توان برای از بین بردن آن روشی اصولی و درست اتخاذ کرد که لکه مورد نظر با حداقل آسیب از روی فرشمان پاک شود .

 لکه ها انواع مختلفی دارند:

برخی لکه ها بسیار مقاوم هستند و دارای رنگ دانه هستند که برای پاک کردن چنین لکه هایی عموما نیاز به تخصص رنگ رزی در قالی شویی های معتبری همچون مهباف می باشد و کمتر امکان دارد که بتوان با راهکارهای خانگی آن ها را بدون آسیب رساندن به فرش پاک کرد .

منظور از متن فوق ، لکه هایی مانند مواد رنگ دانه دار مثل لوازم آرایشی ، آب میوه های رنگی ، ادویه های مثل زردچوبه و زعفران ، لاک ، و انواع لوازم نقاشی مثل مواد شمعی و ماژیک و…قهوه می باشد.

برخی لکه ها نیز مقاومت کمتری دارند ، لکه هایی مانند لک دوده یا لک های غذا و چای و… که به راحتی با دستمال سفید مرطوب و بدون مواد شوینده قابل پاک شدن می باشند.

به انواع روش های لکه بری مواد مختلف در فضا مجازی اطمینان نکنید و هیچ مواد خاصی و شوینده قوی به فرش نزنید . چرا که اگر فرشتون آسیب ببیند و یا رنگ فرش پخش شود هزینه بالایی برای رفع آن خسارت باید بپردازین.

لکه برداری - قالیشویی مهباف

دو اشتباه رایج در پاک کردن فرش:

1. جنگیدن با لکه ی فرش:

شاید شما هم فکر می کنید هر چه لکه روی فرشو بیشتر بسایید و فشار بیشتری به فرش بیارین تمیز تر می شه ؛ نه تنها باعث لکه بری فرشتون نمیشه که هیچ، بلکه ممکنه باعث ساییدگی و رنگ دادگی اون قسمت از فرش هم شه و به بافت و رنگ فرشم هم آسیب می زند و اون لکه به عمق و خورد فرش نفوذ پیدا می کند و دیر تر پاک می شود .

2. بی محلی به لکه:

زمان در پاک کردن لکه فرش بسیار مهمه پس هر چی به لکه بیشتر فرصت بدین جا خوش می کنه و دیر ترم پاک می شه چون به عمق و بافت فرش نیز نفوذ می کنه و خیس می خوره و رنگش تثبیت می شه .

پس چی کار کنیم فرش آسیب نبیند ؟(راهکار خانگی)

اگر فرشتون لک شد مثلا اگه چای ریخت ، آب اضافه آن را با حوله ای نرم و یا قاشق، با فشار بسیار ملایم بگیرین و مقدار کمی آب و ریکا بسیار رقیق با دستمالی نرم و حتما سفید به روی لکه بکشین (به صورت ضربه ای)، حتما حواستون باشه یه وقت با اسکاج به جون فرش نیوفتین و اگر پاک نشد سریعا با یه قالی شویی معتبری که واحد لکه برداری معتبر مانند قالی شویی مهباف دارند تماس بگیرید .

همچنین بخوانید….

چرا نباید فرش را در منزل شست؟

شستشوی فرش در منزل در گذشته بسیار رایج بوده ولی در زندگی های امروزی به دلایلی که در این مقاله اشاره کردیم ،امری غیر منطقی و پر ریسک و به نحوی غیر ممکن می باشد …

برای پاک کردن یک لکه لازم نیست آن قسمت را خیلی خیس کنید ، زیرا این کار از یک سو ممکن است به بافت فرش آسیب بزند و از سوی دیگر باعث می شود فرش بوی نم بگیرید و در نهایت دچار پوسیدگی شود. ولی اگر در هنگام پاک کردن یک لکه مجبور شدید آن را به میزان بسیار زیادی خیس کنید ، پس از پاک کردن لکه ، حتما با فشار دادن حوله یا دستمالی ابگیر روی فرش یا ایستادن روی حوله برای اعمال فشار بیشتر ،رطوبت باقی مانده را تا جایی که امکان دارد از فرش خارج کنید تا باعث نم دار بودن و رطوبت فرش نشود که نهایتا فرش دچار پوسیدگی میگردد.

و در نهایت برای خشک شدن صد در صدی آن می توان از باد ملایم سشوار استفاده کرد.

لکه برداری - قالیشویی مهباف

حواستون باشه اگه برای پاک کردن لکه ،راهکارخانگی رو تست کردین و پاک نشد حتما تا دیر نشده به قالیشویی مهباف سریعا تماس بگیرین چون زمان در لکه بری فرش خیلی اهمیت داره.

البته که عموم لکه ها در قالیشویی مهباف فقط با شستشوی اعلا شوری مهباف پاک میشن و اصلا نیازی پیدا نمیکند که به واحد لکه برداری انتقال پیدا کند.

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *