روش های شستشو فرش و موکت در منزل

برای شستشو فرش و موکت روش های زیادی وجود دارد و بسته به شرایط شما میتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. در ابتدا باید توجه داشته باشید که برای شستشو فرش و موکت های بزرگ در منزل باید فضای کافی برای شستشو وجود داشته باشد. در غیر این صورت بهتر است فرش را به قالیشویی معتبر در نزدیکی خود بسپارید.

نکات قابل توجه در هنگام شستشو فرش ها

اگر فرش های شما به قدری کثیف نیستند که بخواهید برای شست و شو آن ها را به قالیشویی بسپارید و یا نمی خواهید هزینه زیادی بپردازید و به شرکت های قالی شویی مراجعه کنید پس خودتان فرش هایتان را بشویید تا تمیز شوند . در ادامه اصول شستشوی فرش در منزل را برایتان آورده ایم:

  • شستن فرش نیازمند فضای مناسب است پس اگر فضای مناسبی دارید و ابعاد فرشتان کوچک است با رعایت مصرف بهینه آب می توانید آن را در خانه بشویید اما اگر فرش خانه شما بیشتر از 6 متر است، تابع فرهنگ آپارتمان نشینی باشید وشستن آن را به قالیشویی بسپارید.
  • قبل از شستشوی فرش گرد و غبار آن را با تکاندن فرش یا با کشیدن جارو از بین ببرید اما مواظب باشید حین این کار تار و پود فرش شما را دچار آسیب نشود.
  •  اطمینان یابید که فرش شما رنگ نمی دهدزیرا چنانچه در بخش رازهای خانه داری در نمناک می خوانید نگ دادن به فرش دستبافت و یا ماشینی آسیب جدی وارد می کند. برای اینکه بدانید فرش شما رنگ می دهد یا نه، روی سطح فرش یک پارچه یا دستمال سفید مرطوب بکشید. اگر پارچه مرطوب رنگ گرفت، فرش را خودتان نشویید و شستشوی آن را به افراد ماهر بسپارید.
  • برای اینکه آب اضافی فرش به راحتی از آن خارج شود برای شستشوی فرش از سطحی سخت و شیبدار استفاده کنید .
  •  برای شستشوی فرش درجه حرارت آب باید متوسط باشد واز آب ولرم استفاده نمایید.

 روش های ثبت سفارش در قالیشویی شیبانی ( اقدسیه )

سفارش آنلاین

02122456565
02122440432
02122982206
02122982207
02122982208
02122944954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *