اسیب دیدگی فرش خیس - قالیشویی مهباف

این سوال، یکی از پرتکرارترین و مهم‌ترین پرسش‌هایی است که مشتریان ما با آن مواجه هستند. این کار ، عملیات مهمی است که نقش ویژه‌ای در افزایش طول عمر قالی و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن ایفا می‌کند.

خشک کردن فرش که آب تنها به سطح آن نفوذ کرده است، به راحتی و با چند روش ساده قابل انجام است؛ نگران نباشید ما تمامی روش‌ها برای انجام این کار را در ادامه خواهیم گفت.

اگر میزان رطوبت فرش سطحی بود با راهکار های خانگی (که در این مقاله به آن اشاره می کنیم) به راحتی قابل خشک کردن می باشد.

بهترین روش برای خشک کردن رطوبت های بسیار سطحی هر نوع فرشی استفاده از دستمال های ابگیری و یا حوله(حتما رنگ سفید باشد که به فرش رنگ پس ندهد)می باشد.

نحوه خشک کردن ضرورتا باید به صورت ضربه ای باشد دستمال را به سطح فرش بزنیدو بردارید و به هیچ عنوان دستمال را به جهات مختلف بر روی فرش نکشین.چندین مرتبه تکرار کنید تا حد ممکن رطوبت فرش جذب دستمال یا حوله شود.

اگر میزان رطوبت یا خیسی کمی بیشتر بود در ابتدا با قاشق آب اضافه را بگیرید و پس از آن با حوله یا دستمال مثل مراحل ذکر شده در فوق را انجام دهید.

اگر وسعت محل خیس شده بیشتر بود،بهتر است با کاسه این کار را انجام دهید چرا که زمان در آبگیری فرش اهمیت زیادی دارد و حد الامکان نیاز است که فرش زود خشک شود .

اسیب دیدگی فرش خیس - قالیشویی مهباف

اگر فرشتان دستبافت بود، فورا آب را با یک قاشق،کاسه و یا حوله سفید رنگ آب فرش را در حد توان بگیرید.

اما به هیچ وجه از وسایل حرارتی مثل هیتر،سشوار و … برای خشک کردن فرش استفاده نکنید و فرش را به صورت کامل خشک نکنید چون ممکن است رنگ فرش پخش شود و فرشتان دچار رنگ دادگی شود.

ممکنه فرش بر اثر اتفاقاتی متل ترکیدگی لوله آب و یا عوامل مختلف خیس و یا غوطه ور در آب بشود و در منزلمون سیل کوچکی رخ برهد.

چرا که اگه فرش خشک نشده باشد،هزینه و خسارت کمتری برای رنگرزی فرش پرداخت خواهید کرد.

اما اگر فرشتون ماشینی بود،خیلی جای نگرانی نیست و آبگیری در دستگاه لوله ای قالیشویی فرشتون متحمل هیچ آسیبی نخواهد شد. و خودتان میتوانید بر روی سطحی قرار دهید تا آب اضافه فرش خارج شود تا زمانی که به یک قالیشویی معتبر بسپارید.

همچنین بخوانید….

اعلاشویی فرش در قالیشویی مهباف چگونه است ؟

قالی شویی مهباف تنها شیوه ای که در لفظ و عمل به مشتریان اعلام می کند ، اعلاشویی می باشد….

برای جلوگیری از پوسیدگی و ترمیم رنگ پس دادگی فرش،فورا با قالیشویی معتبری که دارای واحد رنگرزی تخصصی دارن(مهباف) تماس بگیرین و فرش را قبل از خشک شدن به قالیشویی برسونید.

دلایل بسیار زیادی برای استفاده از خدمات قالیشویی وجود دارد:

  • در بسیاری از مواقع، فرش خیس، بوی نامطبوعی می‌گیرد که علت آن، رشد قارچ و کپک زدن در درون الیاف فرش است، در صورتی که اگر فرش را به یک قالیشویی معتبر بسپاریم، از این بوی نامطبوع خبری نخواهد بود.
  • دستگاه خشک کن قالیشویی که در قالیشویی‌ مهباف به کار برده می‌شود، تخصصی بوده و مدت زمان خشک شدن فرش را کاهش می‌دهد و همچنین خشک کردن اشتباه موجب آسیب به بافت فرش می‌شود و در نتیجه فرش زیبایی خود را از دست می دهد.
  • در قالیشویی مهباف علاوه بر روش سنتی، با استفاده از اتاق المنت (گرمخانه) ،سرعت عملیات خشک کردن فرش ها را تا حد امکان افزایش می ‌دهد.

سفارش آنلاین

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های ذکر شده در این صفحه ، با تمامی شعبات فعال قالیشویی مهباف تماس بگیرید و همچنین با فرم ثبت سفارش آنلاین، سفارش خود را بصورت غیره حضوری ثبت کنید.

قالیشویی مهباف

مجموعه فرش مهباف در حدود ۷۰ سال پیش به صورت موروثی فعالیت خود را در بازار فرش تهران آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بنام ترین و معتمد ترین برند های فرش دستبافت ایران است.

  • ایمیل:mahbafcarpet@gmail.com
  • آدرس:تهران، آزادگان جنوب، جاده احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم، کوچه گلستان یکم، پلاک ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *